House Of Night

Gece Evi Serisi Türkiye Fan
 
AnasayfaKapıSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Uyarılar-Cezalar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
NeFeReT
Alıngan Administrator
Alıngan Administrator
avatar

Mesaj Sayısı : 166
Kayıt tarihi : 23/03/10
Yaş : 29
Nerden : marstan xD

MesajKonu: Uyarılar-Cezalar   Perş. Mart 25, 2010 8:34 pm

Forum dili ve kuralların uygulanması:

a.Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin ve uzlaştırıcının vereceği kararlar geçerlidir. Yöneticiler bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Yapılan değişiklikler ilgili bölümlerden duyurulur.
b. Forum dili Türkçedir. Yazılan mesajların tamamının ya da çoğunluğunun yabancı bir Lisanda olması yasaktıır.

ihlalinde: mesaj editlenir.

Üç aydan daha uzun süre kullanılmayan forum hesapları silinebilir.

Çoklu hesap kullanımı:

a.House of night takımında görevli olanlar dışında kalan kişiler forumda tek hesap kullanılabilir; birden fazla hesabı olan kişilerin hesapları kapatılır.

İhlalinde: En eski tarihli hesap 14 gün uzaklaştırılır,
diğer hesap(lar) süresiz kapatılır

b. Forum hesapları sadece bir kişiye ait olabilir. Aynı hesabın birden fazla kişi tarafından kullanılması yasaktır. Geçici olarak veya tamamen, forum hesaplarının devri söz konusu değildir. Devredilmiş hesaplarla yapılan kural ihlallerinin sorumluluğu hesabın asıl sahibine aittir; kullanıcının bu ihlaller neticesinde forum ve oyun hesaplarına yapılacak müdahalelere itiraz hakkı yoktur.

İlk ihlal: 3 gün ban
Sonraki İhlaller: 7 gün ban

Forumdaki en yetkili kişi Forum Takım Lideridir, F.T.L.den sonra Forum Adminleri Forumda 1. dereceden yetkililerdir. (Administrator); Forum yöneticileri forumun düzenlenmesi ve yönetilmesi konusunda yardım etmesi için çeşitli bölümlerde uzlaştırıcı (Moderatör) atayabilir ve gerekli görürse Moderatörleri değiştirirme yetkisine sahipdir. Forum yöneticileri; foruma yeni bölüm açabilir, mevcut bölümleri kapatabilir, kurallara uymayan kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir ve forum kurallarına aykırı hareket eden kişilerin Oyun hesaplarına müdahale için oyun yöneticilerine öneri götürebilir.

Forumun tamamında yetkili olan moderatörlere Süper Moderatör denir. Süper Moderatörler forum işleyişinde 2.derecede yetkililerdir. Kendilerine bağlı Moderatörlerin koordinasyonu ile Kuralların işleyişinden ve uygulanmasından sorumludurlar. Kurallara uymayan kullanıcılara uyarı verme ve forumdan uzaklaştırma yetkisine sahiptirler.
Moderatörlerin görevi yetkili oldukları bölümlerde forum kurallarının ihlal edilmesini engellemektir. Moderatörler sadece görevli oldukları alanlarda yetkilidirler ve oyunun işleyişine müdahale edemezler. Ancak forum kurallarına aykırı başlıkları kilitlemek veya kaldırmak ile kuralları ihlal eden kullanıcılara uyarı vermek ve gerektiğinde forumdan uzaklaştırılmalarını talep etme hakları vardır.

Yöneticilerden ve Moderatörlerden forumda ya da özel mesaj yoluyla sorulan her soruya cevap vermeleri beklenmemelidir.

Yazılan mesajların sorumluluğu mesajları yazanlara aittir, Yönetici ve Moderatörler başkalarının yazdığı mesajlardan dolayı sorumlu tutulamazlar.

Forum amacı dışında kullanılmamalıdır; başlıkları açılış amacından saptıran mesajlar atılmamalıdır.

Yeni başlık açarken;

a. Aynı konu hakkında, birden fazla başlık açılamaz. Aynı başlığın birden fazla bölüme açılması (crossposting) kesinlikle yasaktır.

1. ihlal: Uyarı
2. ihlal: 3 gün uzaklaştırma
Sonraki ihlaller: 7 gün uzaklaştırma

b. Kilitlenen bir başlıktaki tartışmanın, yeni bir başlıkta devam edebilmesi için; başlığı kilitleyen uzlaştırıcı ya da yöneticiden izin alınması gerekir.

1. ihlal: Uyarı
2. ihlal: 3 gün uzaklaştırma
Sonraki ihlaller: 7 gün uzaklaştırma

Tüm mesajlar forumdaki ilgili kısımlara yazılmalıdır.İlgili bölüme açılmamış konular Moderatör tarafından ilgili alana kaydırılır yada kaldırılır.

İhlalinde: uyarı,

Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Mesajların tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmamalıdır. Aksi halde mesaj moderatörler tarafından editlenir veya kaldırılabilir.

İhlalinde: Moderatör tarafından mesaj editlenir

Kişiye ya da genele yönelik hiç bir suret ile küfür edilemez.

Forumda, dini ve siyasi ve spor içerikli tartışmalar yapılamaz. Bu madde sadece yazı metinlerini değil; resim, link avatar ve bunun gibi içeriği de kapsamaktadır.

1.ihlal: uyarı

Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar forumda yayınlanmamalıdır.

a. Bu mesajlar kişilerin ailevi hayatını ve özel yaşantısını deşifre edecek tarzda olmamalı, kişilik haklarını zedelememeli ve bir gizlilik içermemelidir.

İhlalinde: 7 gün uzaklaştırma

b. Haberleşme gizliliğine aykırı olarak oyun ve forum özel mesajları, msn logları ve mailler ilgili kişilerin izni olmadan yayınlanamaz. Bu konuda ilgili yaptırım için gizliliği ihlal edilen kişinin başvurusu gerekmektedir.

1. ihlal: Uyarı
2. ihlal: 3 gün uzaklaştırma
Sonraki ihlaller: 7 gün uzaklaştırma

Forum ticari amaçla kullanılamaz, ticari ya da reklam amaçlı mesajlar yazılmamalıdır. Başka sitelere link verilmemelidir. Bu mesajlar moderatör tarafından kaldırılır.

1.İhlal: 3 gün uzaklaştırma
Sonraki ihlaller 7 gün uzaklaştırma

Forum kurallarının cezayi müeyyide gerektirmeyen maddelerinin art niyetli olarak ihlali halinde; Forum adminlerinin kullanıcılara uyarı verme süreli veya süresiz uzaklaştırma ve profil yetkilerini (avatar imza vs) kısıtlama yetkisi vardır.


_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://geceeviserisi.forummum.com
 
Uyarılar-Cezalar
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
House Of Night :: Forum Duyuruları & Kuralları :: Forum Kuralları-
Buraya geçin: